Nowoczesne projekty domów — zamieszkaj w… stodole!

      Możliwość komentowania Nowoczesne projekty domów — zamieszkaj w… stodole! została wyłączona

Mieszkanie w wiejskim stylu nabiera dzisiaj zupełnie nowego znaczenia. To dlatego, że ludzie uciekający przed szumem wielkiego miasta coraz chętniej wybierają nowoczesne projekty domów inspirowane wsią. Stąd popularność budownictwa, które formą i wyposażeniem przypomina stodoły. Równie atrakcyjne są domy stylizowane na dworki lub folwarki.

Osoby, które cenią sobie niebanalne rozwiązania, bez obaw sięgają po nowoczesne projekty. W tej kategorii można znaleźć luksusowe wille, skandynawskie dacze, minimalistyczne bryły oraz swojskie wiejskie posiadłości. A Ty, w którym z tych domów zamieszkałbyś najchętniej?

Stodoła

Dom może powstać od podstaw lub zostać zaaranżowany w zmodernizowanej stodole. W każdym przypadku nowoczesny projekt domu obejmuje dużą ilość okien i przeszkleń dla optymalnego doświetlenia wnętrza, a także prostą formę i spadzisty dach. Pomieszczenia wewnątrz są przestronne, duże, otwarte i wysokie, dzięki czemu gwarantują maksymalny komfort domownikom. Pozytywnie wpływają również na ich samopoczucie. Stodoły mogą mieć nowoczesną elewację, dwustanowiskowy garaż oraz taras.

Wiejska posiadłość

Wiejskie posiadłości, dworki i folwarki to bogactwo różnych form i stylów architektonicznych. Do tej pory mogły być kojarzone z pracą na roli oraz hodowlą bydła. Dzisiaj to nowoczesne projekty domów, które znajdują swoich zwolenników wśród wielbicieli sielskiego klimatu – https://www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne/ . Jeśli jesteś posiadaczem działki zlokalizowanej przy lesie, z dala od cywilizacji lub w sąsiedztwie jeziora, ten dom będzie harmonizował z otoczeniem, w jakim się znajdzie.

Drewniana chata

Drewniana chata z werandą to idealny wiejski obrazek. Przywodzi na myśl wyłącznie miłe skojarzenia, pozwala obcować z naturą. Tego typu projekt zakłada w dużym stopniu wykorzystanie tradycyjnych technologii budownictwa oraz naturalnych materiałów (drewno). Domek w takim stylu to nieruchomość całoroczna lub sezonowa — dużą popularnością cieszą się drewniane domki budowane z myślą o pobytach wakacyjnych lub świątecznych.